2021 წლის 2 ოქტომბრის მუნიციპალური ორგანოების არჩევნების წინასაარჩევნო გარემოს მონიტორინგის შუალედური ანგარიში
საერთო - სამოქალაქო მოძრაობა „მრავალეროვანი საქართველო“ 2021 წლის 2 ოქტომბერს გასამართ მუნიციპალური ორგანოების არჩევნების წინასაარჩევნო გარემოს მონიტორინგის შუალედურ ანგარიშს აქვეყნებს. წინამდებარე შუალედური ანგარიში ფარავს 2021 წლის 1 ივნისიდან 2021 წლის 31 აგვისტოს ჩათვლით პერიოდს.
საარჩევნო დაკვირვების მიზანია, ხელი შეუწყოს არჩევნების სამართლიანობას და გამჭვირვალობას, ასევე გააძლიეროს ეთნიკურ უმცირესობათა ნდობა პოლიტიკური და საარჩევნო პროცესების მიმართ.
წინასაარჩევნო გარემოს მონიტორინგი ხორციელდება ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მხარდაჭერით.
მრავალეროვანი საქართველო 2021 წლის 2 ოქტომბერს გასამართ მუნიციპალური ორგანოების არჩევნების წინასაარჩევნო კამპანიის მონიტორინგს 21 გრძელვადიანი დამკვირვებლის მეშვეობით ახორციელებს თბილისსა და ეთნიკური უმცირესობებით კომპაქტურად დასახლებულ საქართველოს რეგიონებში, მათ შორის:
-         ნინოწმინდა, ახალქალაქი, ასპინძა, ახალციხე, ადიგენი, ბორჯომი - სამცხე-ჯავახეთი;
-         მარნეული, დმანისი, ბოლნისი, გარდაბანი, წალკა, თეთრიწყარო - ქვემო ქართლი;
-         მცხეთა - მცხეთა - მთიანეთი;
-         ლაგოდეხი, საგარეჯო, ყვარელი, ახმეტა -კახეთი;
-         კასპი  - შიდა ქართლი;
-         ისანი, კრწანისი და სამგორი - თბილისი;

Public Movement Multinational Georgia (PMMG) publishes a pre-election environment interim Monitoring report for October 2, 2021 Local Self-Government Elections. This Interim Report covers the period from 1 June 2021 to 31 August 2021.
The objective of the observation efforts is to contribute to fairness and transparency of the elections and enhance trust among ethnic minorities vis-à-vis political and election processes.
The monitoring is carried out through the support of the United States Agency for International Development (USAID).
Public Movement Multinational Georgia (PMMG) carries out monitoring the pre-election campaign of 2 October, 2021 Local Self Government Elections by 21 Long Term Observers in 21 Election Districts: in Tbilisi as well as in the regions of Georgia with the compact settlement of ethnic minorities including:
· Ninotsminda, Akhalkalaki, Aspindza, Akhaltsikhe, Adigeni, Borjomi – Samtskhe-Javakheti region
· Marneuli, Dmanisi, Bolnisi, Gardabami, Tsalka, Tetritskaro – Kvemo Kartli region
· Mtskheta-Mtskheta - Mtianeti
· Lagodekhi, Sagarejo, Kvareli, Akhmeta - Kakheti
· Kaspi – Shida Kartli
· Isasni, Krtsanisi and Samgori – Tbilisi
Interim Report on Pre-electoral Environment Monitoring of the October 2, 2021 Local Self-Government Elections