მრავალეროვანი საქართველოს აღმასრულებელმა დირექტორმა აშშ-ს კონგრესის ბიბლიოთეკის ფარგლებში მოქმედი ცენტრის - „ღია სამყარო“ ორგანიზებით გამართულ ტელეკონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა
მრავალეროვანი საქართველოს აღმასრულებელმა დირექტორმა, ალექსანდრა კალატოზიშვილმა აშშ-ს კონგრესის ბიბლიოთეკის ფარგლებში მოქმედი ცენტრის - „ღია სამყარო“ ორგანიზებით გამართულ ტელეკონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა.
ღონისძიება, რომელშიც მონაწილეობდნენ ინკლუზიურობის საკითხებზე მომუშავე
ორგანიზაციებისა და სახელმწიფო სტრუქტურების წარმომადგენლები, საქართველოში აშშ-ს ყოფილი ელჩი ჯონ ტეფტი, აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის, კონგრესისა და საელჩოს მაღალი რანგის წარმომადგენლები, მიეძღვნა პოლიტიკური, სოციალური და ეკონომიკური ინკლუზიის საკითხებს.
PMMG-ის დირექტორმა, ალექსანდრა კალატოზიშვილმა საკუთარ გამოსვლაში ყურადღება გაამახვილა საქართველოში ეთნიკურ უმცირესობათა პოლიტიკური
ჩართულობისა და ელექტორალური ქცევის პრაქტიკაზე, მათ შორის ბოლო 2020 საპარლამენტო არჩევნებზე დაყრდნობითაც და ამ მხრივ ქვეყანაში არსებულ
გამოწვევებზე ისაუბრა. ალექსანდრა კალატოზიშვილმა ტელეკონფერენციის მონაწილეებს მიაწოდა ინფორმაცია საარჩევნო გარემოს გაუმოჯობესებასთან დაკავშირებულ ორგანიზაციის ხედვებზე.
მრავალეროვანი საქართველოს აღმასრულებელი დირექტორი ზემოთაღნიშნული პროგამის „ღია სამყარო“ ფარგლებში 2011 წელს იმყოფებოდა ფლორიდაში, ხოლო 2016 წელს ფასილიტატორის სტატუსით ჩრდილოეტ კაროლინაში. ალექსანდრა კალატოზიშვილი პროგრამის კურსადმთავრებულია.

The Executive Director of Multinational Georgia participated in a virtual alumni event organized by the Open World Center functioning at the Library of the U.S. Congress
The Executive Director of Multinational Georgia, Alexandra Kalatozishvili participated in a virtual alumni event organized by the Open World Center functioning at the Library of the U.S.
Congress.
The teleconference was attended by representatives of organizations and governmental agencies working on inclusiveness issues, former US Ambassador to Georgia John Tefft, high-ranking
representatives of the US Department of State, Congress and the Embassy. Discussions addressed the issue of political, social and economic inclusion of vulnerable groups.
In her speech, PMMG Director focused on the political participation and electoral behavior of ethnic minorities in Georgia, including the recent 2020 Parliamentary Elections, and the challenges facing the country in this regard. Alexandra Kalatozishvili has also shared the
organization's vision for advancing the election environment in the country.
To note, Alexandra Kalatozishvili is an alumnus of the Open World Program. She was in Florida in 2011, and has also visited North Carolina in 2016 in a capacity of a facilitator of the above-