საერთო-სამოქალაქო მოძრაობა „მრავალეროვანი საქართველო“ ავრცელებს მე-2 წინასაარჩევნო საინფორმაციო ბიულეტენს
საერთო-სამოქალაქო მოძრაობა „მრავალეროვანი საქართველო“ ავრცელებს მე-2 წინასაარჩევნო საინფორმაციო ბიულეტენს, რომელშიც აღწერილია 2017 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოების არჩევნებისათვის ორგანიზაციის სამონიტორინგო პროგრამის ძირითადი მიმართულებები, წინასაარჩევნო პერიოდში არსებული პრაქტიკა, სიახლეები, და გამოწვევები, ინკლუზიური საარჩევნო გარემოს ხელშეწყობის მიზნით, ორგანიზაციის მიერ რეალიზებული პროგრამული აქტივობები და ასევე 15 სექტემბრიდან -16 ოქტომბრის ჩათვლით წინასაარჩევნო პერიოდში გამოვლენილი ინციდენტები.
საერთო სამოქალაქო მოძრაობა მრავალეროვანი საქართველო ახორციელებს წინასაარჩევნო და არჩევნების დღის მონიტორინგს ქვემო ქართლის, სამცხე-ჯავახეთის, კახეთისა და შიდა ქართლის რეგიონებში.
სამონიტორინგო პროგრამა ხორციელდება საქართველოში ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს, ეროვნული ღვაწლი დემოკრატიისათვის (NED), ფონდი „ღია საზოგადოება საქარველოს“ (OSGF), საქართველოში დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს საელჩოსა და შვედეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს ფინანსური მხარდაჭერით.

PMMG disseminates the informational bulletin. The bulletin contains information regarding the main directions of PMMG monitoring program for 2017 local self-government elections, pre-election period practice, news and challenges, the program activities of PMMG being realized for the purpose of promotion of inclusive electoral environment as well as the incidents as revealed during pre-election period from 15 September to 16 October
The PMMG is implementing a pre-election, election day and postelection monitoring programme of local self-government elections of 2017 in: Rustavi, Marneuli, Gardabani, Tsalka, Dmanisi, Tetritskaro, Bolnisi (Kvemo Kartli), Akhalkalaki, Akhaltsikhe, Ninotsminda, Aspindza, Adigeni, Borjomi (Samtskhe-Javakheti), Akhmeta, Sagarejo (Kakheti), Gori, Kareli, Khashuri and Kaspi (Shida Kartli) Electoral Districts.
The monitoring programme of the local self-government elections of 2017 is implemented through financial assistance of the Dutch Embassy in Georgia, the National Endowment for Democracy, OSGF, the Embassy of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland in Georgia and the Ministry of Foreign Affairs of Kingdom of Sweden.